opinie, testy, forum, rock

opinie, testy, forum, rock (http://www.rockowisko.pl/)
-   Muzyka Rockowa (http://www.rockowisko.pl/muzyka-rockowa/)
-   -   Deep Purple (http://www.rockowisko.pl/muzyka-rockowa/1824-deep-purple.html)

Kamienny Kornel 1st March 2008 00:38

Deep Purple
 
hmmm musze przyznac że jesem gleboko zaskoczony brakiem tematu o takim zespole jak Deep purple.... osobiscie uwazam ze byli znakomici..laczyli w sobie spokuja zarazem piekeilna rockowa burze....moim zdaniem deep purple to taka nie dokonczona opowiesc...rozpadli sie a mogli tak wiele mogli byc lepsi od zeppelinow.....

moje ulubione utwory
april
strange kind of woman
hush
highway star
smoke on the water
child in time
soldier of fortune

a wasze?

jarmi 1st March 2008 00:50

O Deep Purple mogę powiedzieć, że poza obowiązkowymi kawałkami znam dobrze jedynie płytę Deep Purple In Rock. Z tego albumu podobają mi się wszystkie piosenki z wyjątkiem średniego Flight Of The Rat. Faktycznie mieli sporo talentów, nie do końca wykorzystanych.

Saron 1st March 2008 01:07

Za szybko się rozpadli, mogli przecież z palcem w dupie osiągnąć równie wielki sukces co Led Zeppelin czy The Rolling Stones. Ale Jednak dużo zrobili dla muzyki. Wg mnie Gilan ma niesamowity głos, Lord świetny klawiszowiec, w ogóle same talenty.

szmataarmata 1st March 2008 11:00

Nie rozpadli się znowu tak szybko. Przecież w najsilniejszym składzie (Gillan, Blackomore, Lord, Glover, Paice) grali łącznie przez 10 lat. A w innych składach tez nagrali kilka niezłych rzeczy jak stormbribger albo purpendicular.
Moje ulubione albumy to standardowo: in rock, machine head i fireball, a zwłaszcza ten ostatni. Na fireballu DP eksperymentowali, mocno zbliżając się do art rocka. Utwór the mule uważam za jeden z najlepszych kawałków art rockowych.

jarmi 1st March 2008 12:01

Właśnie powiedziałeś mi co mam kupić. Może popełniam herezję, ale nie uważam, że Child In Time zasługuję na chwałę, którą jest darzony. Na samym In Rock są dużo lepsze, a mniej znane kawałki. Nie znaczy to, że mi się nie podoba.

Saron 1st March 2008 17:29

A mi bardzo się podoba płyta "Who do you think we are?" z GODNYM chwały Child In Time. A moją ulubioną piosenką jest oczywiście "Smoke On The Water" ;) Mistrzostwo, ta piosenka ma moc potrafiącą burzyć ściany :P .

jarmi 1st March 2008 17:31

Godny chwały "Child In Time" jest na Deep Purple In Rock

Saron 1st March 2008 17:38

Ano faktycznie :P Sorry pomyłka :D Ale na "Who do you think we are?" jest wiele super piosenek, Strange Kind of Woman jako przykład.

szmataarmata 1st March 2008 19:06

Strange Kind of Woman jest chyba na fireballu

Saron 1st March 2008 19:17

Nie, jest na who do you think we are, mam tą płytę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.2.0